Üzgünüz eski nesil bir tarayıcı kullandığınız için içeriğe erişiminiz kısıtlanmaktadır.


Termal Kaplıcaları
Sağlık Doğa Tarih

http://www.yalovatermal.com/yeni/header017.jpg


Termal Kaplıcaları içerisinde yer alan; Çamlık Otel, Çınar Otel, Termal Otel ve Apart daireler; T.C Sağlık Bakanlığı Yalova Kaplıcaları İşletme İdaresi tarafından işletilmektedir.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün sıklıkla ziyaret ettiği tesisimiz, manevi bir değere sahiptir.

İçilebilir sularıyla ve eşsiz doğası ile , sağlık kaynağı olan tesisimizde; Valide Hamamı, Sultan Banyo, Kurşunlu Hamamı, Açık Havuz ve sıra banyolar bulunmaktadır.

Konaklama yapmadan da faydalanabileceğiniz ünite ve banyolarımızla sizleri ağırlamaktan onur duyarız.

Hamam ve kaplıcalar bir çok medeniyetin temelini oluşturmuştur. Tarih boyunca insanların sadece şifa ve temizlik için değil, sosyal faaliyetleri için de tercih ettikleri mekânlar haline gelmiştir.

Bu bilinç, insanoğlunu her zaman daha iyi, daha temiz ve doğal yapısı bozulmamış yerler arayışına itmiştir. Bu nedenle, suları içile bilen, doğal yapısını yitirmemiş mekânlar ilgi odağı olmuştur.

1911 yılında, Roma'da yapılan kaplıcalar arası yarışmada; " Suları En Şifalı Kaplıca " unvanı TERMAL'e ithaf edilmiştir.

Açık müze özelliğine sahip tesisimizde bir çok eser gibi bu madalyayı da görebilirsiniz. Madalyamız, Termal Otel Lobisi'nde bulunan muhafaza içerisinde sergilenmektedir.

0226 675 7400
444 85 36
www.yalovatermal.com
 

- Site Yönetim Sistemleri ve Interaktif Uygulamalar Arama motoru kayıtları google yahoo yandex hotbot spider nic icann Tüm hakları mahfuzdur. Site Robotu © 2018